Ford Puma Czech

Ztlumení pípáku rozsvícených světel by Nic.Nebude
Publikováno: Pondělí, 22.02. 2010 - 19:17:31
Téma: Opravy a úpravy


Asi většinu z vás štve ten otravný a velmi pronikavý zvuk, který se rozezní když otevřete dveře při rozsvícených světlech. Zde je stručný návod jak ho ztlumit.¨

K pípáku je celkem snadná cesta, kterou lze absolvovat i před panelákem na parkovišti. Nejdříve je třeba odendat kryt vnitřích pojistek, který je zároveň odkládací schránka nalevo od volantu. Doporučuji tahem odspodu-je tam pro tyto účely i úchyt.

Po odendání krytu na vás vykouknou pojistky a dva šrouby nad nimi. Ty je třeba odšroubovat a následně vycvaknout packy po obvodu, čímž celá pojistková skříňka vypadne ven.

Kdo by hledal repráček, hledal by marně-pípák je ta bílá krabička s dírama po straně co vypadá jako relé. Já jsem ji pouze obmotal izolačkou, ale vám bych doporučoval ji vycpat molitanem, nebo vatou-lépe to tlumí. Pokud by vás napadlo pípák nevracet vůbec, příjdete tím o možnost rozsvícení světla interiéru při otevřených dveřích.

Pípák zandáte zpět a můžete otestovat, zda se dobrá věc podařila. Pokud ano, vše zašroubuje jak bylo předtím. Nezbývá než si zatleskat jak se to povedlo.

Doufám že se návod líbil a výsledný efekt vás potěší jako mě.

Za tip děkuji Pajos_ -ovi!

fotky v galerii

Tento článek si můžete přečíst na webu Ford Puma Czech
http://www.ford-puma.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=45