Ford Puma Czech

Výměna brzdové kapaliny by Macany
Publikováno: Sobota, 12.12. 2009 - 16:59:35
Téma: Jak na to ?


je to jednoduché.
vyprázdněte nějakou stříkačkou nádržku na kapalinu co to jde. pak ji naplňte novou. A budete ji muset pořád hlídat, aby Vám tam nedošla a POŘÁD DOLEJVAT! Já jsem spotřeboval cca2litry DOT4 a dělal jsem to poprvé. (brzdy jsou dělané na dva okruhy a do kříže, takže pravé přední a levé zadní je jeden okruh a pravé zadní a levé přední je druhý.)


Začíná se tím nejvzdálenějším kolem od nádržky. Takže pravým zadním(pokud je nádržka v předu v levo). někdo Vám pořádně našlape pedál(cca5krát) a drží sešlápnutý. Vy povolíte odvzdušňovák a necháte vytéct co to půjde a utáhnete. pak může ten u pedálu teprve povolit a znovu našlape, podrží sešláplý pedál a Vy povolíte odvzdušňovák a až přestane téct, tak zase utáhnete a pedál se může pustit. to opakujete několikrát(3-5krát)*. když ho pustí a máte otevřený odvzdušňovák, tak vám to nasaje vzduch a moc si nezabrzdíte. Pořádně dotáhněte ty odvzdušňováky, aby Vám pak nepřisávali vzduch a neteklo to jimi, ale zase je neutrhněte!!!!!!!!
Poté levé přední a stejný postup. pak levé zadní a pravé přední. Dávejte bacha, ať Vám nevyteče brzdová kapalina na kolo, je to docela žiravina a když to pak pořádně neumyjete technickým benzínem, tak vám to rozežere tu povrchovou vrstvu. Já si tam dal několik hadrů. Samozřejmě bacha na ruce. Je to svinstvo a pak to dost pálí. a není to dvakrát zdravé. tak radši techničákem otřít pořádně vše.
*Na odvzdušňováky je idealní dát hadičku a ponořit ji do nádoby s trochem hydraulické kapaliny. A když při povolení odvzdušňováku vylejzají z hadičky bublinky, tak je tam vzduch. A je třeba to opakovat, dokud to bublá a až to přestane, tak pro jistotu ještě jednou:).
Až takhle uděláte všechny kola, tak to jeďte projet a párkrát prudce zabrzděte(než to párkrát zabrzdíte tak to moc nehoňte!!!!!Kdyby to nebrzdilo tak to aspoň neodnese ani auto ani Vy,nebo jenom minimálně), aby Vám neměkl pedál.
Snad jsem to nenapsal moc zmateně a pomůže Vám to..


Tento článek si můžete přečíst na webu Ford Puma Czech
http://www.ford-puma.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=44