Ford Puma Czech

Originální ozvučení
Publikováno: Sobota, 24.06. 2006 - 20:28:17
Téma: AutoHifi


V základní výbavě vozu nalezneme autorádio Ford 5000 s kazetovým přehrávačem či Ford 6000 s CD přehrávačem. O zvukový projev se stará čtveřice reproduktorů. V článku naleznete i rozměry děr pro případ upgradu.

Autorádia


Standardně se do vozů montuje 1.8DIN (1.8 násobná výška oproti standardu) jednotky značky Ford. Oba typy disponují přijímačem rádiového signálu s funkcí RDS-EON, News, TA a PTY.

Ford 5000
Tato základní jednotka obsahuje kazetový přehrávač. Je možno k ní připojit i CD měnič značky Ford a za použití speciální redukce i měnič jiné značky např. Sony, který umí přehrávat i MP3 soubory. Toto řešení je ovšem velmi drahé a zvukový projev není ideální.

Ford 6000
Jednotka s CD přehrávačem, která ovšem neumí číst MP3 ani WMA soubory. Taktéž lze připojit CD měnič jako u jednotky 5000.

Reproduktory


Do všech Pum se instalovaly čtyři reproduktory: přední středobasové 13cm reproduktory jsou umístěny v horní části dveří, zadní koaxiální 5x7 palců pak v plastové ozvučnici umístěné pod plastem vedle zadních sedaček.

Kvalitní reprodukci od OEM měničů Ford opravdu nečekejte. Znatelně chybí výškové repro. Ikdyž je pravda, že ve srovnání s jinými automobily ozvučenými z výroby, na tom není Puma zase tak špatně.

Rozměry


Přední: Vnější průměr 160mm, průměr díry 130mm, instalační hloubka 60mm
Zadní: Vnější rozměr 220x160mm, rozměr díry 195x135mm, instalační hloubka 80mm

Možnosti upgrade


Bez větších problémů lze nainstalovat přední komponentní repro o rozměrech 16,5cm a zadní o rozměrech 6x9 palců. Taktéž originální 2DIN hlavní jednotka lze bezproblémů vyměnit za kvalitnější kousek. Ale o tom zase příště...

Fotogalerie

Tento článek si můžete přečíst na webu Ford Puma Czech
http://www.ford-puma.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=18